Ücretsiz Sanal Teleskop Programı – WorldWide Telescope İndir Download Yükle Bedava

Uzayı bilgisayarınıza getiren bu ücretsiz program WorldWide Telescope sayesinde sanal bir teleskopa sahip olacaksınız. WorldWide Telescope isimli bu program ile uzayın derinliklerine ineceksiniz. Uzayı NASA’nın çektiği görüntülerle keşfedebilir ve dünyanın uzaydan çekilmiş görüntülerini inceleyebilirsiniz.


WorldWide Telescope İle Sanal Teleskop

Uzayı bilgisayarınıza getiren bu ücretsiz program WorldWide Telescope sayesinde sanal bir teleskopa sahip olacaksınız. WorldWide Telescope isimli bu program ile uzayın derinliklerine ineceksiniz. Uzayı NASA’nın çektiği görüntülerle keşfedebilir ve dünyanın uzaydan çekilmiş görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Lisans: Ücretsiz
Boyut: 39,9 MB
Dil: İngilizce
Versiyon: 2.5.32.1
İşletim Sistemi: Win7/Vista/WinXP

Microsoft firmasının yeni geliştirdiği WorldWide Telescope ile artık amatör, profesyonel farketmeksizin tüm uzay meraklıları gökyüzünü bilgisayarlarından dolaşabilecekler. Nasa’nın bilimsel teleskopları olan Hubble ve Spitzer teleskoplarıyla Chandra X ışını gözlemevinden elde edilmiş görüntüleri bilgisayarınıza getiren bu program sayesinde bilgisayarınız üzerinden gökyüzünü dolaşabileceksiniz.

Uzayda şimdiye kadar keşfedebildiğimiz tüm yerlere, bulutsulara, supernova patlamalarına yakınlaştırma (zoom) yaparak göz atabileceksiniz. Ve aynı zamanda bunlarla ilgili bilgiler de edinebileceksiniz.

WorldWide Telescope

İsterseniz de Mars’ta bulunmuş olan Opportunity modülünün çektiği fotoğraflar ile Mars’a göz atabilirsiniz. Amatör veya profesyonel hiç farketmez herkesin kullanabileceği bu program ile uzay, yıldızlar, gezegenler bilgisayarınıza geliyor. Ayrıca dünyayı ve dünya üzerindeki her yeri görüntüleyebileceğiniz bu program ile Microsoft, Google Sky‘a bir rakip çıkartmış durumda.

Önemli! Program kurulumu için .NET Framework 2.0 gereklidir.

 Sponsorlu Bağlantılar

0 Yorum: “Ücretsiz Sanal Teleskop Programı – WorldWide Telescope İndir Download Yükle Bedava”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir