Türkçe Ücretsiz Alternatif Müzik Oynatma Programı – AIMP İndir Download Yükle Bedava

Bir müzik oynatıcıdan beklediğiniz hemen herşey bu programda mevcut. Müzik oynatıcı programlar arasında en bilinen program olan winamp programının alternatifi olabilecek bir program. Aynı zamanda sistemi de diğer müzik oynatıcılar kadar fazla yormuyor. Hem ücretsiz hemde Türkçe olması da ekstra bir avantaj.


Bir müzik oynatıcıdan beklediğiniz hemen herşey bu programda mevcut. Müzik oynatıcı programlar arasında en bilinen program olan winamp programının alternatifi olabilecek bir program. Aynı zamanda sistemi de diğer müzik oynatıcılar kadar fazla yormuyor. Hem ücretsiz hemde Türkçe olması da ekstra bir avantaj.

Lisans: Ücretsiz
Boyut: 7.2 MB
Dil: Türkçe
İşletim Sistemi: Windows (Tümü)

Winamp’ın yerini doldurabilecek sağlam bir müzik oynatıcı olan AIMP, ufak boyutuyla hem sistemi yormuyor, hem de bilgisayar başında size sorunsuz, rahat bir ortam vaad ediyor. Winamp’ın neredeyse bütün özelliklerini içeren programda, birden çok çalma listesi de etiket şeklinde düzenlenebiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

aimp

Programın arayüzü gelişmiş olmakla beraber, menüleri kullanışlı; arka planda rahatlıkla çalışabiliyor. Program Rus yapımıdır. Hızlıdır, sistemi yormaz. Program, ayrıca Utilities isimli bir araçla birlikte kuruluyor. Bu araç ile birlikte;

 • Ses ve müzik türü dönüştürücüsü
 • Ses kayıt seçeneği
 • Etiket düzenleyicisi
 • Eklenti editörü de kullanımınıza sunuluyor.

  Göze çarpan farklı özellikleri :

  Programda ilk olarak göze çarpan görünümü ve hızlı olması. Önemli bir diğer özellik ise defaultve listen şeklinde, radyo açtığınızda bunu ayrı sekmelerde göstermesi. Bu şekilde istediğiniz zaman radyo, istediğiniz zaman bilgisayarınızdaki müzikleri hızlı bir şekilde açabiliyorsunuz.

  Bir de bir müzikten başka bir müziğe geçtiğinizde kapatılan müziğin sesi yavaş yavaşazalıyor, bu da winamp’ta varsayılan olarak gelmeyen başka bir özellik.

  Müzik dinlerken küçültme simgesine basıldığında, sağ alt köşede küçük bir simge çıkıyor. Ayrıca sağ alt köşedeki bu simgenin üzerine gelindiğinde de çalan müziklerin isimleri çıkıyor.

  Bu program sadece müzik dinleme değil, çeşitli uzantıları (WAV, OGG, happy wheels demo MP3, WMA) birbirlerine dönüştürebilme özelliğine de sahip (Winamp’ın sadece PRO sürümünde bu özellik tam anlamıyla düzgün çalışabiliyordu). Aynı zamanda Ses CD’lerini de bu uzantılara dönüştürebiliyor.

  Ayrıca winamp çalma listesini ortak kullanabiliyor veya çalma listesini winamp’ın tanıyacağı gibi.pls yapabiliyor.

  Ayarlarından (ctrl+p), simge değiştirebilme özelliği

  MP1, MP2, MP3, MPC, MP+, AAC, AC3, OGG, FLAC, APE, WavPack, Speex, WAV, CDA, WMA, S3M, XM, MOD, IT, MO3, MTM, UMX açabilme

  Programın farklı arayüzlerini kurmak için; öncelikle buradan ulaşıp içindeki ACS2 dosyasını C:Program FilesAIMP2Skins (veya hangi dizine kurduysanız) içine atın. Ve programı açıp ctrl+pden ayarlara girin, arayüz menüsüne tıklayın ve yüklediğiniz arayüzü seçebilirsiniz.

MSN Messenger Ne Dinliyorum Özelliği İçin : Bu linkteki Winamp eklentisini indirip, kurmak için çift tıklayın, Nereye kurulacağını gösteren yerde C:Program FilesAIMP2PlugIns yolunu seçip, kur deyin. AIMP sol üst köşesindeki komutlardan Eklentiler’i seçip sağdaki listeden MSN Messenger 7 Plugin e çift tıklayıp AIMP i kapatıp açın, tekrar açıldığında MSN Messenger’ınızda çalan parçayı veya radyoyu yazdığını göreceksiniz. Tabi MSN Messenger’ın üst kısmındaki Ne Dinliyorum özelliğini açmış olmanız halinde.

Türkçe Kullanımı :

AIMP 2.50 sürümden itibaren Türkçe Dil Seçeneği kurulum sihirbazı içinde mevcut ve seçili olarak gelmektedir.
Kurulumda Dil Seçeneklerinde bir değişiklik yapmadığınız taktirde Türkçe dahil kurulacaktır.
Sadece ilk açılışta Dil Seçiminde Türkçe’yi seçip devam etmeniz yeterlidir.

İlave Yazılım :

AIMP’in Converter & Recoder adıyla sunduğu ses kaydedici ve çevirici yazılımını da Bu sayfadaki linklerden innDirebilirsiniz.

AIMP 3’ün yeni özellikleri:

 • Dizüstü bilgisayarlardaki Synaptics TouchPad ile uyumsuzluk sorunu giderildi.
 • Ayar değişiklikleri uygulandığında oluşan windows kayıt defteri hatası giderildi.
 • MP3 düzenleme işlemi yapılırken bazen oluşan bellek taşması düzeltildi.
 • Birçok ufak hata giderildi.
 • Karışık çalma özelliği geliştirildi
 • Program kütüphaneleri güncellendi ve geliştirildi
 • Tema desteği geliştirildi
 • Çalmalistesi açma hızı %25 arttırıldı
 • Mp3 Multimedya klavye tuşları desteği eklendi
 • Şarkılarda .5 saniyeden fazla sessiz kısımları atlama özelliği eklendi
 • Parçaları sürükleyerek yeni bir çalma listesi sekmesi oluşturma özelliği eklendi
 • Çalma listesini alarm sesi olarak kullanma özelliği eklendi
 • AIMP 2 temalarını destekleme özelliği eklendi
 • Windows Explorer içerik menüsü desteği eklendi.


Sponsorlu Bağlantılar

0 Yorum: “Türkçe Ücretsiz Alternatif Müzik Oynatma Programı – AIMP İndir Download Yükle Bedava”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir