Türk Yapımı Savaş ve RPG Oyunu – Mount&Blade: Warband İndir Download Yükle

Aksiyon oyunu, savaş oyunu, rpg oyunu, eski çağlardaki savaş oyunu, Knight Online tarzı oyun, Knight Online alternatifi oyun, Türk yapımı savaş oyunu.


Aksiyon oyunu, savaş oyunu, rpg oyunu, eski çağlardaki savaş oyunu, Knight Online tarzı oyun, Knight Online alternatifi oyun, Türk yapımı savaş oyunu.

Lisans: Özellik Kısıtlamalı
Boyut: 585.4 MB
Dil: Ingilizce
İşletim Sistemi: Windows (Tümü)

Mount&Blade: Warband, aksiyon ve RPG karışımı olarak nitelendirebileceğimiz türe sahip Türk yapımı bir oyundur. Dizayn ve programlama Armağan Yavuz, çizim ise İpek Altan Yavuz tarafından yapılan Mount&Blade, gelecek vaad ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Oyun başlar başlamaz karakterimizi oluşturmamız isteniyor. Başlangıçta elimizde bulunan yetenek puanlarını istediğimiz özelliklere istediğimiz miktarda dağıtabiliyoruz. Dağıttığımız her puan oyunu direkt olarak etkiliyor. Bu nedenle dikkatli bir şekilde yetenek puanlarınızı dağıtmanız gerekiyor. Oyun içerisinde seviye atladıkça dağıtabileceğiniz yeni puanlar oluyor ve onları da dağıtarak yeteneklerimizi daha da geliştirebiliyoruz. Tıpkı Knight Online’daki gibi yetenek puanı dağıtma söz konusu.

Mount&Blade Warband

Yetenek puanlarını dağıttıktan sonra, sıra karakterinizin fiziksel görünümünü oluşturmaya geliyor. Karakterinizin saç, yüz ve diğer fiziksel özelliklerini ayarladıktan sonra, karakteriniz seçtiğiniz görünüm ile oyun içinde yer alıyor. Oyunun başındaki tüm ayarları yaptıktan sonra, maceramız başlıyor…

Üç boyutlu grafiklere sahip olan oyunda kamera açılarını istediğiniz gibi ayarlayabiliyor; W, A, S, D tuşları ile kontrolü sağlayabiliyorsunuz. Etrafta bulunan NPC’lerle iletişim kurabilmeniz mümkün. Her NPC’nin kendine ait bir görevi ve alım-satım yaptığı mallar bulunmakta. NPC’lerden başlık, silah, zırh, at alabiliyorsunuz.

Üç boyutlu ortamda savaşıyorsunuz. Kendi el becerinizi de oyunda sergilemeniz happy wheels demo gerekiyor. Ok, kılıç gibi silahları savaşlarda kullanabiliyorsunuz. Atınız ile manevralar yaparak düşmanınızı yanıltabilir ve karşı saldırılardan korunabilirsiniz.

Oyunun tek olumsuz yanı, grafiklerinin yetersiz olması. Nesnelerin ve karakterlerin görünümleri ile animasyonları sizi tatmin etmeyebilir. Ancak oyunun içeriği ve diğer özellikleri bu eksiği kapatıyor. Grafikler biraz daha ayrıntılı olsa, oyun daha muhteşem bir hal alabilir.

Oyunda seviye atlayarak ilerliyorsunuz ve her seviye size yeni özellikler ve yetenekler kazandırıyor. Seviye atladıkça yeni şeyler ile karşılaşıyor ve gittikçe güçleniyorsunuz.

Mount&Blade, özellik kısıtlamalı olarak karşımıza geliyor. 6. seviyeye kadar oyunu kısıtlamasız olarak oynayabiliyorsunuz. Eğer tüm kısıtlamalardan kurtulmak istiyorsanız, 14$ karşılığında oyunu satın alabilirsiniz.

Mount&Blade, şu an tam sürüm değil, halen deneme sürümü olarak sunuluyor. Tam sürüm çıktığı vakit oyun tüm hatalardan ve eksiklerden arınmış daha güzel bir hal alacaktır. Oyunun tam sürüm fiyatı 25$’dır, eğer şimdi alırsanız kar edebilirsiniz. Oyun, sürekli geliştiriliyor ve yeni sürümleri çıkıyor. Son sürümü, yani tam sürümü sunulduğunda ise oyunun şimdiki halinden daha fazlasını bulacaksınız.

Mount&Blade 0.805 sürümünden itibaren oyuna Türkçe desteği de gelmiş bulunuyor. Oyunu Türkçe oynamak için;
– Oyun klasörünün içinde bulunan “language.txt” dosyasını çift tıklayarak açın.
– Açtığınız “language.txt” dosyasındaki “en” yazısını silip yerine “tr” yazın.
– Dosyayı kaydedin. Oyunu açtığınızda bütün yazılar Türkçe olacaktır.

Mount&Blade’in Türkçe yama dosyasını buraya tıklayarak innDirebilirsiniz.

Oyunun Bu Sürümündeki Değişiklikler

 • Windoes Vista ile uyuşmazlık sorunu düzeltildi.
 • Oyundan daha yüksek performans verimi elde edebilmek için bazı oynamalar yapıldı.
 • Köyün ihtiyarından alınan görev hataları düzeltildi.
 • Kale saldırılarındaki hatalar düzeltildi.
 • Köy yağmalama seçenekleri, artık mevcut bulunduğu grup ile dostluk ilişkilerini etkiliyor.
 • Khergit atlılarının öğeleri düzenlendi.
 • İz sürme özelliği geliştirildi.
 • Savaşa başlarken, kundaklı yayınız dolu olarak başlamıyor.
 • Görevlerde alınan hatalar düzeltildi.
 • Ve birçok küçük hata giderildi.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • 32MB ekran kartı
 • Pentium 766Mhz işlemci
 • 128MB RAM
 • 100MB boş harddisk alanı


Sponsorlu Bağlantılar

0 Yorum: “Türk Yapımı Savaş ve RPG Oyunu – Mount&Blade: Warband İndir Download Yükle”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir