Google Chrome İçin Sesli Arama Eklentisi İndir – Google Voice Search Hotword İndir Download Yükle

Google’un sesli arama özelliğini bilgisyarınızdaki web tarayıcı üzerinden kullanmak ister misiniz? Google Voice Search Hotword isimli eklentisi sayesinde bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısı üzerinde sesli arama yapabilirsiniz. Google üzerinde bilgisayarınıza bağlı mikrofon yardımı ile sesli arama yabiliyorsunuz.


Google Voice Search Hotword İle Sesli Aramalar Yapın

Google’un sesli arama özelliğini bilgisyarınızdaki web tarayıcı üzerinden kullanmak ister misiniz? Google Voice Search Hotword isimli eklentisi sayesinde bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısı üzerinde sesli arama yapabilirsiniz. Google üzerinde bilgisayarınıza bağlı mikrofon yardımı ile sesli arama yabiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar
Lisans: Ücretsiz
Boyut: 4,85 MB
Dil: İngilizce
İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP

Google arama motoru üzerinde halihazırda olan sesli arama özelliğini bir adım daha ileriye taşıyan Google, kendi geliştirdiği eklenti ile kullanıcıların mikrofonları yardımıyla “Ok Google” anahtar kelimesini kullanarak doğrudan arama yapmalarına olanak sağlıyor.

Ellerinizi kullanmadan sadece mikrofonunuz yardımıyla Google üzerinde arama yapmanıza olanak sağlayan Google Voice Search Hotword eklentisi her ne kadar çok başarılı sonuçlar ortaya koyuyor olsa da büyük bir sınırlamayla birlikte geldiğini söylemem gerekiyor. Çünkü eklenti sadece Google Arama sayfası üzerindeyken aktif olarak çalışıyor. Bu noktada zaten tek bir tıklamayla sesli arama fonksiyonunu aktifleştirebileceğimiz düşünülürse, Google’ın eklentisini biraz daha geliştirmesi gerektiğini söyleyebilirim.

Google Voice Search Hotword

Yine de Google tarafından gelen sesli arama özelliğinin ileriye dönük olarak atılmış büyük bir adım olduğunu söylemeden de geçemeyeceğim.

“Ok Google” eminim ki bundan sonra birçok kullanıcı için sihirli bir anahtar kelime olacaktır ve insanlar artık aramalarını yavaş yavaş Google Voice Search Hotword eklentisiyle yapmaya başlayacaklardır. Eklentiyi hemen indirerek sesli arama özelliğini deneyebilir ve neler düşündüğünüzü yorum bölümlerimiz aracılığıyla paylaşabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

0 Yorum: “Google Chrome İçin Sesli Arama Eklentisi İndir – Google Voice Search Hotword İndir Download Yükle”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir